Üye Ol

Prof. Dr. Engin Çakar

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı

 • İnme (Felç) Tedavisi
 • Beyin Hasarı Tedavisi
 • Ağrı Tedavisi
0 Hasta / Yıl
Nöro-rehabilitasyonla Hayata Tutunan Kişi
0 +
Yatan Hastanın Günlük Ortalama Seans Sayısı
0 +
1 Yılda Kliniğimizde Görülen Toplam Seans Sayısı
Hakkında

İstanbul Rehabilitasyon Akademisi kurucusu ve yöneticisidir. İstanbul Rehabilitasyon Akademisi'ne ulaşmak için tıklayın.

Memorial Şişli Hastanesi'nde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, İnme - Beyin Hasarı Rehabilitasyon Merkezi Bölüm Başkanıdır.

> 0
Yayınlanmış Makaleler
0
Ulusal ve Uluslararası Bilimsel Üyelikler

Uzmanlık Alanları

İnme (Felç) Tedavisi

İnme (Felç) Tedavisi

İnme, beyindeki kan dolaşımının kesintiye uğramasıyla oluşan ani beyin hasarını ifade eder. Felç ise bu hasarın sonucu olarak hareket, duyu ve güç kaybının yaşanması durumudur. İnme; beyin kanaması, beyin damar tıkanıklığı veya beyne pıhtı atması sonucu oluşabilir.

Beyin Hasarı Tedavisi

Beyin Hasarı Tedavisi

Beyin hasarı; beynin oksijensiz kalması, travmatik beyin yaralanması, beyin tümörü ve beyin ödemi gibi çeşitli sebeplerle gerçekleşebilir. Beyin hasarına bağlı felç vakaları fizik tedavi ve rehabilitasyon ile iyileştirilebilir.

Robotik Fizik Tedavi

Robotik Fizik Tedavi

Özellikle yürüme ve el kol kabiliyetinde yaşanan fonksiyon kayıpları, robotik fizik tedavi ile iyileştirilebilir. Yürüme robotu Lokomat, el kol robotu Armeo Power en yaygın kullanılan robotlardır.

Yatılı Fizik Tedavi

Yatılı Fizik Tedavi

Felç tedavisinde yatılı fizik tedavi uygulamaları ile hastanın güç, duyu ve hareket kabiliyetlerini geri kazanması sağlanabilir. Yoğun fizik tedavi programıyla hastanın sosyal hayatına dönüşü hızlandırılabilir.

Ağrı Tedavisi

Ağrı Tedavisi

Ağrı gerçek veya potansiyel bir doku hasarından kaynaklanan istenmeyen bir duyu olarak ifade edilmektedir. Ağrı tedavisi her hasta için farklılık gösterebilmektedir.

Hasta Teşekkürleri

Türkiye, Almanya, İngiltere ve Hollanda başta olmak üzere
30 farklı ülkeden gelen hasta mesajları…

"Babam beyin kanaması geçirdi ve 130 gün yoğun bakımda kaldı. Bize ömür boyu yatağa bağlı yaşar eve götürün dediler. Uçak ambulansla buraya geldik. 7 ay oldu babam şu an yürüyor, yemek yiyor, konuşuyor. Başta Engin hocama ve emeği geçen tüm ekibine sonsuz teşekkürler."

Alişan Uçar
  Alişan Uçar

  İnme (Felç)

  "Başta Engin hocamız olmak üzere tüm ekip hasta ve hasta yakınlarıyla yakından ilgileniyorlar. Ekip enerjisi harika. Hastam ve buradaki hastalar zor olmasına rağmen ekip sabırlı ve güleryuzlu Hastanede olduğumuzu unuttuk. Oysa ki yoğun bakımdan ağlayarak gelmiştik iyileştikçe kahkahalarımız yankılanıyor çok şükür."

  Refika Çakırgöz
   Refika Çakırgöz

   Beynin Oksijensiz Kalması

   "Engin Hocayı ve tüm ekibini şu şekilde özetleyebiliriz gerek iletişim gerek profesyonellik anlamında tek geçerim 1.5 yıl önce yatarak fizik tedavi görmek için gittiğimiz merkezde oğlum şu an yürüyor tıbbı tedavi ne kadar mükemmel ise ilgi alaka bunu tamamlıyor başarıları daim olsun bu hastalığı geçiren nicelerine şifa olunması temennisiyle"

    Sara İnaç

    İnme (Felç)

    “Emekleriniz için binlerce teşekkür ederiz. Bizi de ayağa kaldırdınız. Verdiğiniz enerji tedavinin en önemli bölümü. Hizmet kalitesi yüksek ekibinize de ayrıca teşekkür ederiz. Sağlık hepimizin önceliği olmalı.”

    Zehra Güler
     Zehra Güler

     İnme (Felç)

     "Buraya geldiğimde bilincim kapalıydı, yürüme yetimi kaybetmiştim, vücudumun sol tarafında hasar vardı. Tedavinin ardından artık yürümeye başladım, yaşadığım gelişmeyi bir mucize olarak tanımlıyorum."

     Armağan Erdoğan
      Armağan Erdoğan

      Beyin Kanaması

      "Kardeşimin çok ağır bir inme sonrası mucizevi kurtuluşunu takiben çok erken tedaviye başlayıp, harika bir disiplin ve bilimsel yöntemlerle onu tedavi eden Prof. Dr. Engin Çakar ile her biri harika fizyoterapist ekibine sonsuz teşekkürler."

       Fikriye Baş

       İnme (Felç)

       “Benim ayağa kalkmamı ve umutlanmamı sağlayan Engin Hoca ve tüm ekibine bugüne kadar göstermiş oldukları güleryüze, özveriye, emeğe gönülden teşekkürler."

       Deniz Çelik
        Deniz Çelik

        Beyin Hasarı

        "2.5 yıl önce beyin kanamasına bağlı inme geçirdim. Tüm tedavi sürecim boyunca yanımda olan, tüm sağlık durumumu titizlikle ve ilgiyle takip eden Prof. Dr. Engin Çakar hocam ve ekibine sonsuz teşekkür ediyorum."

        Doğuşcan Önat
         Doğuşcan Önat

         İnme (Felç)

         “Annemin ayakta olmasını size borçluyuz. Hayatımızın en zor dönemlerinde her zaman bizim yanımızda oldunuz. Emekleriniz ve desteğiniz için binlerce teşekkür ederiz. Sevgi ve saygılarımızla.”

         Neslihan Arıcı
          Neslihan Arıcı

          Bel Ağrısı

          "Tedavi sonucunda ayağa kalkıp yürüyenler (ki 73 yaşındaki eşim onlardan biri) bizim 9 ay hastane + 10 ay dışarıdan tedavi sürecimizde gözlemlediğimiz kadarıyla, yürüyemeyenlerden kat be kat daha fazla. Çok sabırlı olmak, ailenin katılımcı olması, önerdiğiniz gibi son derece değerli ve tecrübeyle sabit. Enerjiniz bol, yolunuz açık olsun. İyi ki varsınız!"

          Aynur Meriç
           Aynur Meriç

           İnme

           "Prof Dr Engin Çakar Hocamız başta olmak üzere tüm ekibi güler yüzlü, ilgi, alaka ve tıbbı bilgi donanımlığı çok memnun ve mutlu edici bu aile dahil olmaktan çok mutluyuz tedaviler ise bizimkisi daha yeni ve inanılmaz ilerlemeler var biz yurtdışından amerikadan geldik iyi ki gelmişiz sonsuz teşekkürler."

            Filiz Taştan

            Beyin Hasarı

            Blog

            Faydalı Bilgiler

            Randevu veya bilgi için arayın

            Prof. Dr. Engin Çakar klinik çalışmalarını Memorial Şişli Hastanesi’nde yürütmektedir. Randevu için linki tıklayabilir ya da bize Whatsapp’tan mesaj atabilirsiniz.

            Çözüm Ortakları

            Bizi Takip Et

            Prof. Dr. Engin Çakar’dan yeni içerikleri almak ve haftalık haber bültenini takip etmek için aşağıdaki formu doldurun. Haftalık email listemize hemen katılın.